Începutul de an a avut fluctuații mari de temperatura. Avînd în vedere temperaturile crescute, săptămâna trecută ne-am hotărât să începem campania de plantareȘ am scos puieții din pepiniere, i-am transportat pe parcele și, în locațiile de la altitudine mai joasă, am început să plantăm. Dar, după trei zile, a revenit iarna și suntem nevoiți să ne oprim. Avem în plan să refacem 80 de hectare, cu 317.000 de puieți. Din echipa noastră, 8 rangeri vor coordona în total cca. 90 de săteni angajați în regim sezonier pentru această activitate.
Iarna oprește lucrările de reîmpădurire
![](https://www.carpathia.org/wp-content/uploads/2016/03/26042553862_a58dd12a1d_b.jpg)